AIP to…

Inkubatory AIP to największa sieć inkubatorów przedsiębiorczości w Europie działająca na polskim rynku od 2004 roku.

Jej celem jest budowanie sprzyjającego klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości wśród ludzi młodych, a tym samym zmiana oblicza naszego kraju.

Inkubatory AIP oferują niezbędny i kompletny wachlarz narzędzi potrzebnych do otworzenia własnej firmy, co w wielu przypadkach okazuje się być realizacja własnych marzeń.

Pod skrzydłami Fundacji i przy jej wsparciu powstaje coraz większa liczba firm, które po okresie preinkubacji z powodzeniem funkcjonują na wolnym rynku tworząc nową siłę napędową polskiej gospodarki. AIP weszło w rok 2016 z ponad 2200 firmami działającymi w 56 Inkubatorach na terenie całej Polski, obecnie liczba ta jest jeszcze wyższa.

Tylko w ubiegłym roku startupy działające w AIP wypracowały 56,3 mln zł przychodu, zapłaciły 7,4 mln zł podatków do Urzędu Skarbowego oraz odprowadziły 1,8 mln zł składek do ZUS.

Fundacja AIP została wyróżniona jako Inicjatywa Roku 2005 za innowacyjność w promowaniu przedsiębiorczości. Wypracowała także wysoką jakość usług proinnowacyjnych i jako pierwsza organizacja tego typu otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2000. Od 2007 roku AIP są wpisane do Krajowego Systemu Usług (KSU). W kolejnych latach AIP otrzymało także odznaczenie Ministra Gospodarki za innowacyjność w promowaniu przedsiębiorczości, tytuł Najbardziej Innowacyjnej Instytucji Otoczenia Biznesu przyznany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Nagrodę Regiostars 2013 przyznaną przez Komisję Europejską.

AIP jest również wpisane przez Rząd Polski na listę projektów kluczowych dla Polskiej Gospodarki.

Zespół

Katarzyna Kosińska

Katarzyna Kosińska

Manager AIP Białystok

  • tel. 785 805 004
  • katarzyna.kosinska@inkubatory.pl

Od stycznia 2017 roku manager AIP w Białymstoku. Obecnie odpowiada za wszystkie Inkubatory zlokalizowane na terenie miasta, w których koordynuje ok. 80 przedsięwzięć biznesowych, realizowanych w województwie podlaskim. Studentka Ekonomii na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Do zespołu AIP Białystok dołączyła w 2016 roku jako praktykantka w dziale marketingu. W myśl zasady „kto stoi w miejscu ten się cofa” stale dokształca się i podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach oraz szkoleniach.