AIP to…

Inkubatory AIP to największa sieć inkubatorów przedsiębiorczości w Europie działająca na polskim rynku od 2004 roku.

Jej celem jest budowanie sprzyjającego klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości wśród ludzi młodych, a tym samym zmiana oblicza naszego kraju.

Inkubatory AIP oferują niezbędny i kompletny wachlarz narzędzi potrzebnych do otworzenia własnej firmy, co w wielu przypadkach okazuje się być realizacja własnych marzeń.

Pod skrzydłami Fundacji i przy jej wsparciu powstaje coraz większa liczba firm, które po okresie preinkubacji z powodzeniem funkcjonują na wolnym rynku tworząc nową siłę napędową polskiej gospodarki. AIP weszło w rok 2016 z ponad 2200 firmami działającymi w 56 Inkubatorach na terenie całej Polski, obecnie liczba ta jest jeszcze wyższa.

Tylko w ubiegłym roku startupy działające w AIP wypracowały 56,3 mln zł przychodu, zapłaciły 7,4 mln zł podatków do Urzędu Skarbowego oraz odprowadziły 1,8 mln zł składek do ZUS.

Fundacja AIP została wyróżniona jako Inicjatywa Roku 2005 za innowacyjność w promowaniu przedsiębiorczości. Wypracowała także wysoką jakość usług proinnowacyjnych i jako pierwsza organizacja tego typu otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2000. Od 2007 roku AIP są wpisane do Krajowego Systemu Usług (KSU). W kolejnych latach AIP otrzymało także odznaczenie Ministra Gospodarki za innowacyjność w promowaniu przedsiębiorczości, tytuł Najbardziej Innowacyjnej Instytucji Otoczenia Biznesu przyznany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Nagrodę Regiostars 2013 przyznaną przez Komisję Europejską.

AIP jest również wpisane przez Rząd Polski na listę projektów kluczowych dla Polskiej Gospodarki.

Zespół

Katarzyna Kosińska

Katarzyna Kosińska

Manager AIP Białystok

  • tel. 785 805 004
  • katarzyna.kosinska@inkubatory.pl

Od stycznia 2017 roku manager AIP w Białymstoku. Obecnie odpowiada za wszystkie Inkubatory zlokalizowane na terenie miasta, w których koordynuje ok. 80 przedsięwzięć biznesowych, realizowanych w województwie podlaskim. Studentka Ekonomii na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Do zespołu AIP Białystok dołączyła w 2016 roku jako praktykantka w dziale marketingu. W myśl zasady „kto stoi w miejscu ten się cofa” stale dokształca się i podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach oraz szkoleniach.

Urszula Horodeńska

Urszula Horodeńska

Koordynator Działu Finansowego Region AIP Białystok | AIP Lublin

  • tel. 515 229 806
  • urszula.horodenska@inkubatory.pl

Opiekuje się startupami pod względem księgowo-kadrowym, studentka Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Ekonomia, specjalizacja finanse i rachunkowość przedsiębiorstw. Od listopada 2015 związana ze środowiskiem startupowym, początkowo na stanowisku praktykanta, następnie Specjalisty ds Finansów. Wrzesień 2016 r. zaowocował przejęciem stanowiska Koordynatora Działu Finansowego regionu AIP Białystok oraz AIP Lublin. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje o nowe umiejętności i niezbędną wiedzę z zakresu finansów.

Ewelina Dziekońska

Ewelina Dziekońska

Specjalista ds. Finansów

  • ewelina.dziekonska@inkubatory.pl

Studentka Ekonomii na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Do zespołu AIP dołączyła w 2015 roku jako praktykantka w Zespole Księgowym Regionu AIP Białystok oraz AIP Lublin. Obecnie zajmuje się obsługą ponad 100 StartUpów działających w regionie Polski Wschodniej w zakresie finansowym, kadrowym i preinkubacyjnym.

Tomasz Siemieniuk

Tomasz Siemieniuk

Specjalista ds. Finansów

  • tel. 608 646 057
  • tomasz.siemieniuk@inkubatory.pl

Absolwent Politechniki Białostockiej, kierunek Informatyka (spec. Inteligentne technologie internetowe). Asystent Katedra Informatyki Wydział Nauk Technicznych Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Prowadzenie zajęć oraz szkoleń z przedmiotów takich jak: projektowanie i budowa stron www, grafika rastrowa, edytory graficzne, programowanie aplikacji internetowych. Współautor publikacji związanych z technologiami informacyjnymi oraz z bezpieczeństwem aplikacji komputerowych, internetowych. Certyfikowanych tester oprogramowania ISTQB Foundation Level. Konsultant do spraw wdrożeń systemów informatycznych (systemy medyczne).